کولر سامسونگ

تست کارکرد يا تست فشار کمپرسور

در ادامه‌ي بحث تست کمپرسورها (که پيش‌تر در دو مقاله «تست کمپرسور کولر گازي» و «تست صدا (hammering) کمپرسور» به آن پرداختيم) به تست فشار کمپرسور مي‌رسيم که يکي از علل خرابي کمپرسور است و در صورت بروز اين مشکل شما بايد کمپرسور کولر گازي خود را تعويض کنيد.

دقت داشته باشيد وقتي شما با کمپرسوري مواجه مي‌شويد که با توجه به تست‌هاي قبل ازلحاظ الکترونيکي و مکانيکي سالم بوده و در تست صدا هم با مشکلي مواجه نشده، ولي باوجود شارژ گاز کامل و مشاهده نشدن هيچ‌گونه رطوبت و هوا در سيکل بازهم سرماي مطلوبي به شما ارائه نمي‌دهد امکان از فشار افتادن کمپرسور بوده و بايد نسبت به چک کردن آن اقدام کنيد البته قبل از انجام اين کار از گير نکردن شير برقي و کيپ نشدن لوله مويي کولر گازي مطمئن شويد و بعد به انجام اين تست بپردازيد اما اين کار مراحلي دارد که در زير به آن اشاره کرده و آن را شرحح مي‌دهيم:

مراحل چک کردن از فشار افتادن کمپرسور

ابتد بايد گاز موجود در سيستم را خالي کنيد پس قبل از انجام اين کار با مشتري صحبت کرده و از دلايل کار خود براي ايشان توضيح دهيد تا در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالي يک شارژ گاز به شما تحميل نشود. بعد از خالي کردن کامل گاز کولر لوله‌اي ورودي و خروجي به يونيت را بازکرده و پنل بيروني را آزاد کنيد.

شما از دو روش مي‌توانيد به کم‌فشار شدن کمپرسور و تست فشار کمپرسور کولر گازي پي ببريد

  • روش اول استفاده از گيج مانوفيلد:

روش اول استفاده از گيج بوده و اندازه‌گيري فشار دهش کمپرسور، که به علت تنوع کمپرسور ازلحاظ ظرفيت و مدل و اختلاف فشار از آن خودداري مي‌کنيم و به يک روش کلي مي‌پردازيم که به‌صورت عملي بر روي تمامي کمپرسورها تست‌شده و جواب مي‌دهد.

  • روش دوم تست فشار کمپرسور با دست:

در اين روش شما کمپرسور را در حالت سرمايش روشن کرده و دست يا انگشت خود را جلوي خروجي لوله دهش کمپرسور قرار دهيد در صورت سالم بودن کمپرسور شما به‌هيچ‌وجه نمي‌توانيد دست خود را بيش‌تر از 3 تا 5 ثانيه جلوي آن نگه‌داشته و کمپرسور دست شمارا پس مي‌زند ولي اگر در اين مدت شما فشار زيادي را روي دست خود احساس نکرديد مطمئناً اين کمپرسور دچار افت فشار شده و نياز به تعويض دارد. دقت کنيد تست فشار را به‌هيچ‌عنوان در بيش‌تر از 10 ثانيه ادامه ندهيد.

نکات مهم :

ترمينال کمپرسور به صورتي طراحي‌شده است که در صورت بالا رفتن فشار کمپرسور به هر علتي اين ترمينال ترکيده و از ترکيدن خود کمپرسور جلوگيري مي‌کند.

در تست فشار دقت کنيد که حتماً موارد زير را رعايت کنيد زيرا در صورت رعايت نکردن موارد زير آسيب جدي به خود وارد خواهيد آورد اين موارد با زندگي و جان شما در ارتباط است:

  • حتماً قبل از تست فشار درپوش ترمينال را در جاي خود محکم کرده و مهره آن را ببنديد.

  • در هنگام انجام تست از عينک ايمني استفاده کرده و سره خود را جلوي ترمينال کمپرسور قرار ندهيد.

  • تست فشار را بيشتر از 3 تا 5 ثانيه ادامه ندهيد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_سامسونگ , #تعمر_کولر_گازی , #سرویس_کولر_گازی, #کولر_گازی_سامسونگ, #تعمیرات_کولر_گازی_سامسونگ , #تست_کارکرد_يا_تست_فشار_کمپرسور , #سرویس_کولر_گازی_اسپلیت, #تست_کمپرسور_اینورتر, #تست_کمپرسور_اینورتر