کولر سامسونگ

تست صدا کمپرسور کولر گازی

همان‌طور که در مقاله تست کمپرسور کولر گازي توضيح داده شد، تست کمپرسور را به روش‌هاي مختلفي مي‌توان انجام داد که يکي از آن روش‌ها، تست صدا يا (Hammering) است شايد براي شما هم جالب باشد که بدانيد چطور مي‌توان کمپرسور را از طريق صداي توليد شده تست کرد و عيب آن را متوجه شد.

قبل از شروع آموزش بايد به يک سري نکات توجه کرد:

اگر در تست قبل متوجه اتصالِ ترمينال کمپرسور به بدنه شديد يا بهتر است بگوييم متوجه شديد که سيم‌پيچ به بدنه راه مي‌دهد و اتصالي دارد عملاً تست صدا بي‌فايده بوده و اين کمپرسور 100% سوخته است. البته در تست کمپرسور بايد به اين نکته توجه کرد که براي تست اتصال بدنه حتماً بايد سيم‌هاي کمپرسور را از آن جدا کنيم و بعد تست را انجام دهيم. تست صدا براي اطمينان از سلامت کارکرد سيم‌پيچ و روتور انجام مي‌شود.

براي اين کار ابتدا کابل استارت (Start) را پيداکرده و سوکت آن را از ترمينال کمپرسور جدا کنيد. حال کمپرسور را چه به‌وسيله برق مستقيم و چه با راه‌اندازي کولر روشن کنيد. اگر کمپرسور به‌هيچ‌عنوان راه‌اندازي نشد که مطمئناً کمپرسور کولر گازي سوخته و راهي جز تعويض کمپرسور باقي نخواهد ماند. ولي در حالتي که کمپرسور با صداي غيرطبيعي کارکرد يا کلاً قفل شد و جريان بالايي کشيد نشان‌دهنده خرابي روتور است و بازهم کمپرسور ديگر قابل‌استفاده نبوده و نياز به تعويض دارد.

نکته :

دقت کنيد که هيچ گاه اين تست بيش از 3 ثانيه به طول نينجامد زيرا زمان زياد اين تست بسيار خطرناک است.

حتماً قبل از انجام اين آموزش و تعميرات نکات ايمني را رعايت کنيد زيرا مهم‌ترين سرمايه انسان سلامت او است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_سامسونگ , #تعمیرات_کولر_گازی, #سرویس_کولر_گازی , #تست_صدا_کمپرسور_کولر_گازی_اسپلیت , #کولر_گازی_سامسونگ