داکت اسپلیت سامسونگ

آشنایی با دریچه سیستم های داکت اسپلیت

قاعدتا خرید کلیه محصولات تهویه مطبوع نیازمند بستر هایی برای عملکرد خود هستند. یک نوع از این سیستم ها داکت اسپلیت است. برای آنکه داکت اسپلیت خروجی مناسبی داشته باشد عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند .

لوله کشی مسی ، کانال کشی و … . یکی از این عوامل که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است دریچه های بکار رفته در سیستم داکت اسپلیت می باشد . این دریچه ها در مکان های مختلف این سیستم نصب می شوند . زیر محل قرار گیری یونیت داخلی داکت اسپلیت یکی از این مکان ها می باشد . جهت دسترسی برای تعمیرات و نگهداری یونیت داخلی این محل باید قابلیت بازدید داشته باشد .

این امر میسر نیست مگر با نصب دریچه . این دریچه ها در ابعادی متغیر با میانگین طول و عرض 120 در 120 ساخته می شوند . این دریچه ها دارای مختلف لولایی ، گل سقفی و … می باشند .

البته زیبایی در دریچه های زیر داکت اسپلیت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد . داکت اسپلیت جهت تامین هوای خود نیاز به مکش دارد. اگر کانال مکش طراحی نشده باش این دریچه ها دارای شیار بوده و محلی برای عبور هوا هستند .

جنس این دریچه ها متفاوت می باشد . در رنگ بندی آن ها نیز باید دقت لازم صورت بگیرد تا در تناقض با دکوراسیون داخلی نباشد.

انواع دریچه

علاوه بر این مدل از دریچه مدل دیگری نیز وجود دارد . این مدل در دهانه ی خروجی کانال های انتقال باد نصب می شود . شباهت زیادی میان دریچه داکت اسپلیت و دریچه کولر آبی وجود دارد .

البته مساحت دریچه داکت اسپلیت کمتر از دریچه کولر آبی می باشد . در واقع تنها چیز هایی که از داکت اسپلیت باقی می مانند ترموستات دیواری و دریچه ها هستند. این موارد معرف ظاهر داکت اسپلیت می باشند .

بنابراین انتخاب رنگ و مدل دقیق این دریچه ها مطابق با دکوراسیون منزلتان از اهمیت زیادی برخوردار است . شما برای ساخت دریچه باید به یک متخصص مراجعه کنید . پس از اندازه گیری نیاز شما ساخته شده و به شما تحویل داده می شود .

جنس این دریچه ها متفاوت می باشد . البته نوع پلاستیکی ، آهنی و آلومینیومی مرسوم ترین آنها هستند. جهت بررسی ظاهر این دریچه ها می توانید از اینترنت کمک بگیرید تا انتخابی مطابق سلیقه خود و خانواده تان انجام بدهید . این انتخاب می تواند در آرامش روانی شما نیز اثر گذار باشد و گاها سبب اعتماد بیشتر شما به عملکرد دستگاه نیز می شود.

نکته مهم

در انتخاب دریچه ها قیمت آن ها می باشد . قیمت دریچه ها با توجه به جنس آنها بسیار متفاوت است . دریچه های پیش ساخته پلاستیکی از ارزانترین مدل های دریچه هستند . شما نباید کیفیت دریچه را قربانی قیمت و یا حتی زیبایی آن کنید . اگر دریچه خیلی ارزان تهیه شود از عمر زیادی برخوردار نمی باشد . همچنین اگر دریچه دارای زیبایی بوده ولی جلوی پرتاب باد را بگیرد بی فایده می باشد و باعث اتلاف انرژی و به دنبال آن افزایش هزینه های جاری می شود .

نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت سامسونگ