داکت اسپلیت

4 حقیقت در مورد سیستم های داکت اسپلیت

امروزه استفاده از سیستم های داکت اسپلیت نه به عنوان کالای لوکس بلکه به عنوان وسیله ای ضروری برای ساختمان ها رایج شده است که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.درست است که سیستم های داکت اسپلیت به عنوان جذاب ترین وسایل در جهان مطرح نیستند اما نکات زیر ممکن است برای شما جذاب باشد.

1- ویلیس کرییر سیستم های تهویه هوا را برای یک شرکت چاپ اختراع کرد

ویلیس کرییر در سال 1902 سیستم های تهویه مطبوع مدرن را برای کمک به ساکت-ویلهلمس و انتشاراتش برای رفع مشکلات چاپ اختراع کرد. حرارت بالا و رطوبت باعث تغییر اندازه کاغذ ها هنگامی که در زیر پرس قرار می گرفتند می شد که باعث بروز مشکلاتی در حین جوهر افشانی می شد.

با وجود این که روش های خنک سازی موجود بود، اما روشی برای کنترل رطوبت وجود نداشت. اختراع کرییر قادر بود علاوه بر خنک سازی محیط داخلی سطح رطوبت را نیز ثابت نگه دارد. پس از آن کرییر شرکت مهندسی کرییر که ارزش کنونی آن 13 میلیارد دلار است را تاسیس کرد.

2- اولین سیستم تهویه مطبوع خانگی بیشتر از 2.5 متر ارتفاع ،2 متر عرض و 6 متر طول داشت

همانطور که در بالا ذکر شد اولین سیتسم تهویه مطبوع در سال 1902 اختراع شد .اما این سیستم با ورود به خانه ها فاصله زیادی داشت. اولین سیتم تهویه مطبوع مورد استفاده در خانه های مسکونی در سال 1914 نصب شد که ابعادی بیشتر از 2.5 متر ارتفاع ،2 متر عرض و 6 متر طول داشت.

با وجود ابعاد بزرگ مردم مشتاق بودند برای یکی از آنها مبلغی بین 10 تا 50 هزار دلار هزینه کنند. که به پول امروز تقریبا بین 120 تا 600 هزار دلار می شود. فقط افراد خیلی پولدار می توانستند از پس چنین مبلغی برای سیستم خانگی بر بیایند.

پس دفه بعدی که از قیمت بالای سیستم تهویه مطبوع خانگی خود شکایت داشتید به یاد بیاورید که گذشتگان برای سیستم های اولیه چه هزینه هایی پرداخت می کردند.

3- اولین سیستم تهویه مطبوع کاخ سفید قیمتی 30 هزار دلاری داشت

هربرت هاور اولین رئیس جمهور آمریکا بود که در کاخ سفید از سیستم های تهویه مطبوع استفاده می کرد. دولت آمریکا برای داشتن سیستم تهویه مطبوع 30 هزار دلار هزینه کرد.

نبود سیستم تهویه مطبوع تعطیلات تابستانی را به ما اهدا کرد

به دلیل نداشتن سیستم های تهویه مطبوع در تابستان، مدارس و کسب وکار ها تعطیل می شد. این رسم تا به امروز ادامه پیدا کرده و هنوز در بیشتر کشور های اروپایی کارگران یک ماه از کار معاف می شوند.

فروشگاه کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ