داکت اسپلیت سامسونگ

استفاده از داکت اسپلیت در هوای شرجی

استفاده از هر محصولی باید در جای خود صورت بگیرد. در سیستم های تهویه مطبوع نیز نوع آب و هوا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. تا حدی که مدل کمپرسور های دستگاه های مختلف در شرایط گوناگون متفاوت می باشد.

داکت اسپلیت نیز مانند سایر سیستم های تهویه مطبوع باید مطابق با شرایط مورد بررسی قرار بگیرد. این محصول که سیکل کاری مشابه با کولر گازی دارد در چند مورد به لاظ آب و هوایی ویژگی های خاص خود را دارد.

به طور مثال عمده دلیل وجود کانال دمای محیط بر کانال اثر می گذارد. این اثر بسته به شرایط باید بررسی شود. در صورتی که طبق پیش بینی ها با مشکل مواجه شد به دنبال ارائه راهکار باید رفت.

شرایط کارکرد موتور داکت اسپلیت

همچنین شرایط کارکرد موتور های داکت اسپلیت نیز متفاوت است. در رنج های مختلف دمایی می توان نوع کمپرسور مربوطه را انتخاب نمود. برای روش شدن مفهوم رنج دمایی کافیست حد اقل دما و حداکثر دمای محیط نصب کمپرسور را بدانیم.

در این صورت با مقایسه رنج دمایی دستگاه می توان سلامت کارکرد دستگاه را در آن محیط سنجید. یکی دیگر از تاثیرات آب و هوا بر دستگاه داکت اسپلیت بر عمر قطعات این دستگاه می باشد. قطعات فلزی و یا بلوور غیر فلزی نیز تحت تاثیر این قضایا می توانند مشکل ساز شوند. سایر قطعات نیز انند بدنه یونیت داخلی و خارجی را می توان تحت تاثیر محیط آب و هوایی دانست.

بنابراین بر لزوم بررسی آب و هوای منطقه ای که قرار است در ان داکت اسپلیت نصب کنیم پی بردیم. حال زمان آن فرارسیده که در مورد انواع آب و هوا صحبت کنیم. کشور ایران دارای مناطق گوناگون به لحاظ آب و هوا می باشد. ازین رو دستگاه های مختلف در آن مناطق استفاده می شود. یکی از این نوع آب و هوا ها ، محیط شرجی برخی مناطق کشور می باشد. منظور از شرجی بودن درصد بالای رطوبت در هوای منطقه می باشد.این اتفاق به دلایل مختلفی می تواند روی دهد.

دلایل شرجی بودن هوا

یکی از این دلایل نزدیکی به دریا به شمار می رود. برخی مناطق استان کرمان نیز دارای آب و هوای مرطوب و یا همان شرجی می باشند. مثلا شهر جیرفت در استان کرمان یک محدوده شرجی به شمار می رود. همچنین از کهنوج نیز می توان به عنوان یک شهر با رطوبت بالا نام برد . اگر بخواهیم یکی دیگر از شهر های شرجی در استان کرمان را نام ببریم بی شک عنبر آباد خواهد بود. اما آب و هوای شرجی این محدوده چه تاثیری بر سیستم های تهویه مردم گذاشته است.

در بسیاری از مناطق شهری این محدوده ها کولر های گازی پر قدرت و پر مصرف غیر اینورتر جهت خنک سازی محیط ها به کار می روند. تولید آب درین توسط این کولر های گازی به طرز عجیبی بسیار بالا می باشد. اگر بخواهیم همین سیکل را در مورد داکت اسپلیت نیز بررسی کنیم یک سوال مطرح می شود . و آن اینکه آیا داکت اسپلیت در مناطق شرجی قابل استفاده می باشد؟ آیا می توان از یک سیستم تهویه مطبوع هوشمند در این مناطق استفاده نمود؟

اگر از محرومیت برخی از این مناطق که حتی قادر به تهیه ی کولر گازی پنجره ای هم نیستند فاکتور بگیریم باید گفت اجرای داکت اسپلیت با رعایت اصول خاصی در این مناطق امکان پذیر می باشد. برای اینکه داکت اسپلیت در این مناطق اجرا شود باید در وهله ی اول عایقکاری در کلیه ی متریال به کار رفته را بسیار بسیار جدی گرفت. چرا که عایقکاری امکان انحراف آب تعریق به سقف و سایر متریال را به حداقل ممکن می رساند.

به دلیل دبی بالای خروجی آب درین در این موارد باید لوله تخلیه ی درین که در زیرسازی سیستم تعبیه شده حد اقل یک اینچ باشد. در فصل تابستان با تریق کویل آب گرم روبرو هستیم که باید این تعریق هدایت شود. در واقع مشکل اساسی در این موارد تعریق است.

تعریق می تواند در کانال انتقال هوا رخ دهد و یا میتواند در دریچه ی خروج باد رخ دهد. تعریق لوله های مسی متصل به یونیت داخلی نیز امری رایج محسوب می شود که اغلب توسط مشتری با نشتی درین اشتباه گرفته می شود. با رعایت این موارد می توان از سیستم داکت اسپلیت به عنوان یک تجهیز هوشمند در مناطق شرجی استفاده نمود.

نمایندگی فروش داکت اسپلیت سامسونگ