داکت اسپلیت سامسونگ

آیا هنگام کار داکت اسپلیت پنجره های خانه باید باز بماند ؟

به طور خلاصه، پاسخ به این سوال خیر است! همه پنجره‌ها و درها باید بسته شوند در حالی که تهویه مطبوع به دلایل زیر عمل می‌کند:

1 - سیستم‌های داکت اسپلیت به طور خاص طراحی، اندازه و نصب شده‌اند تا مقدار صحیح و کیفیت هوا را به خانه توزیع کنند. با گذاشتن یک پنجره باز، بارگیری داکت اسپلیت را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.

2 - بهره‌وری داکت اسپلیت های خانگی به سیستم فن ها و کانال ها بستگی دارد که به دقت متعادل شده‌اند، معمولاً توسط یک تکنسین حرفه‌ای داکت اسپلیت انجام می شود. باز گذاشتن یک پنجره باز می تواند این تنظیمات را تغییر دهد و کارایی را کاهش دهد.

3 - در سیستم‌های داکت اسپلیت مدرن یک فیلتر هوا و یا یک تصفیه کننده هوا در لوله های تخلیه گنجانده شده است. فیلتر برای حذف ذرات گرد و غبار و یا دانه گرده ضروری است, در حالی که تصفیه کننده می‌تواند یک کاتالیزور داشته باشد که هر گونه مواد شیمیایی یا بوها را حذف کند.

4 - مرطوب کننده رطوبت را از جریان هوا پاک می‌کند. این کار از رطوبت، چگالش و آسیب به وسایل الکتریکی و الکترونیک جلوگیری می‌کند. همچنین باعث می‌شود که بخش‌های زنده برای خانواده راحت‌تر باشند. گذاشتن یک پنجره باز باعث ایجاد رطوبت در سیستم و خانه خواهد شد.

مروری بر ویژگی های عملیاتی یک داکت اسپلیت نمونه

گاز مبرد در کمپرسور، از جایی که خروجی آن به عنوان فشار بالا و گاز طبیعی خارج می‌شود، تغذیه می‌شود. گاز اکنون از طریق حلقه‌های تغلیظ عبور می‌کند که در آن هوا در دمای پیرامونی منفجر می‌شود. این واحد تراکم معمولاً در فضای باز قرار دارد.

این واحد، گاز را به مایع فشار بالا در دمای محیط انتقال می‌دهد که در حال حاضر از طریق یک شیر انبساط تغذیه می‌شود. این شیر درجه‌حرارت و فشار مبرد مایع را قبل از عبور از داخل کویل اواپراتور کاهش می‌دهد.

هوا به قسمت‌های زنده‌ای از روی این سیم‌پیچ‌ها می‌گذرد و خنک می‌شود; در همین حال, قبل از اینکه به کمپرسور برگردانده شود تا سیکل کامل شود, مبرد به یک گاز تبدیل می‌شود.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ