داکت اسپلیت سامسونگ

اجزا و قطعات یونیت خارجی سیستم های داکت اسپلیت

یونیت خارجی در بیرون از اتاق نصب می‌شود تا تهویه مطبوع در فضای آزاد باشد. در یونیت خارجی مقدار زیادی گرما در داخل کمپرسور و کندانسور ایجاد می‌شود در نتیجه باید جریان کافی از هوای اطراف آن وجود داشته باشد. یونیت خارجی معمولاً در ارتفاع بالاتر از ارتفاع یونیت داخلی نصب می‌شود اگر چه در بسیاری از موارد، فضای باز هم در سطح پایین‌تر از واحد داخلی نصب شده‌است. یونیت خارجی شامل بخش‌های مهم مثل کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و غیره است. بیایید این بخش‌ها را در جزئیات بیشتر ببینیم.

کمپرسور

کمپرسور مهم‌ترین بخش داکت اسپلیتاست. این سیستم, مبرد را فشرده می‌کند و فشار آن را قبل از ارسال آن به کندانسور افزایش می‌دهد. اندازه کمپرسور بستگی به بار تهویه مطبوع دارد. در اکثر دستگاه‌های تهویه شده داخلی از این نوع کمپرسور استفاده می‌شود. در چنین کمپرسورها, موتور مورد استفاده برای رانندگی شفت در داخل واحد مهر و موم شده و خارجی قابل‌مشاهده نیست. نیروی خارجی باید به کمپرسور وارد شود که برای فشرده کردن مبرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و طی این فرآیند مقدار زیادی گرما در کمپرسور ایجاد می‌شود که باید به وسیله مقداری از کمپرسور حذف شود.

کندانسور

کندانسور اصلی دستگاه داکت اسپلیت، لوله کویل مسی با یک یا چند ردیف بسته به اندازه دستگاه داکت اسپلیت و کمپرسور است. افزایش گنجایش دستگاه داکت اسپلیت و کمپرسور بیشتر کویل و ردیف‌ها خواهد بود. دمای بالا و مبرد بالا فشار به کمپرسور در کندانسور وارد می‌شود که در آن باید گرما تولید شود.

فن خنک کننده کندانسور

حرارت ایجاد شده در داخل کمپرسور باید خارج شود، در غیر این صورت کمپرسور در دراز مدت خیلی داغ خواهد شد و کویل های موتور آن منجر به تجزیه کامل کمپرسور و کل کولر خواهند شد.علاوه بر این، مبرد درون کویل کندانسور باید خنک شود تا پس از آن دمای آن به اندازه کافی کم شود تا اثر خنک سازی تولید شود. فن خنک کننده خنک کننده یک فن معمولی با سه یا چهار تیغه است و توسط یک موتور رانده می شود.

فن خنک کننده در مقابل کمپرسور و کویل کندانسور واقع شده است. همانطور که تیغه فن چرخش، هوا را از فضای باز جذب می کند و آن را از طریق کمپرسور و کندانسور با باله های آلومینیومی خنک می کند. هوای داغ به فضای باز باز می گردد و گردش هوا به طور مداوم مانع از آن می شود.

شیر انبساط

شیر انبساط معمولا لوله های مویرگ مسی با چندین دور از کویل ها است. در تهویه مطبوع split از ظرفیت های بزرگ استفاده از شیر ترموستاتیک استفاده شده است که به صورت الکترونیکی به صورت خودکار عمل می کند. مبرد با فشار بالا و درجه حرارت متوسط، خنک کننده را ترک می کند و به شیر گسترش می یابد، در حالی که دمای و فشار آن ناگهان افت می کند.

نمایندگی تعمیرات و سرویس داکت اسپلیت سامسونگ