داکت اسپلیت سامسونگ

تهویه مطبوع در بیمارستان ها

تهویه مطبوع در بیمارستان ها یکی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت است و در کشورهای پیشرفته اهمیت بسیار زیادی برای این موضوع قائل هستند و تلاش می کنند تا بتوانند هوای سالم و پاکیزه ای در محیط بیمارستان داشته باشند

زیرا همان طور که می دانید هوای بیمارستان ها به دلیل شرایط خاص بیمارستان ها، اگر این تهویه مناسب انجام نشود می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. حفظ هوای سالم و استاندارد مسئله بسیار مهم و با اهیمتی است و مدیران بیمارستان ها باید در حفظ و بهبود هوای بیمارستان ها تدابیر ویژه ای بیندیشند.

با توجه به شرایط خاص و ویژه ای که بیمارستان ها دارند باید برای این محیط های خاص سیستم های تهویه مطبوع اختصاصی طراحی شود تا بتواند تمام انتظاراتی که نیازهای فضاهای درمانی است را تامین کند.

تهویه مطبوع در سیستم درمانی

شاید تا به امروز فکر نمی کردید که تهویه مطبوع در بیمارستان ها و فضاهای درمانی از اهمیت ویژه ای برخورداز باشد و شما باید برای این که اهمیت این موضوع را بیشتر متوجه شوید.

فضاهای درمانی دارای هوای نا مطبوعی هستند که شاید خیلی از افراد از بچگی به یاد دارند که وقتی وارد فضا های درمانی می شدند بوی خاصی به مشام می رسید که شاید به عنوان یک نوستالژی محسوب می شد و هنوز هم این باور وجود دارد ولی در اصل این موضوع کاملا اشتباه است و به دلیل سالم و استاندارد نبودن فضاهای درمانی است.

حال امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش آن در حوزه تهویه مطبوع، این معضل حل شده است و راهکارهای بسیار زیادی برای این موضوع کشف شده است و دیگر این بوی نامطبوع حداقل در فضا های درمانی هوشمند و پیشرفته حس نمی شود. و این نکته که بیمارستان ها فضای خاصی دارند و محیط معمولی نیستند باعث این می شود که اهمیت این موضوع بیش از حد معمول شود.

اهمیت تهویه مطبوع در بیمارستان ها

طبق تحقیقات انجام شده در بیمارستان های محلی به شدت رشد و شیوع باکتری ها بسیار رایج است و این بیمای های عفونی و باکتریایی می تواند بسیار خطرناک باشند به خصوص در مورد کودکان، سالمندان و حتی بیماران

زیرا این بیماری می تواند برای این افراد خطرناک باشد و جان آن ها را به خطر بیندازد. بیماری های که عامل آن ها باکتری است از طریق هوا شیوع پیدا می کنند و به راحتی انتقال می یابند و ما با اندیشیدن به راه حل های مناسب

در نهایت می توانیم خطی دفاعی در برابر این معضل ایجاد کنیم به این صورت که با نصب و تعبیه یک سیستم تهویه مطبوع در این فضاهای درمانی بتوانیم جلوی شیوع این بیماری ها را بگیریم. یکی از نکاتی که در تهویه مطبوع در بیمارستان بسیار مهم می باشد این است که سیستم تهویه مطبوع در بخش های مختلف، متفاوت است و شما باید استراتژی مشخصی برای هر بخش به کار بگیرید.

  • بخش داروخانه

  • بخش جراحی

  • بخش آزمایشگاه

  • بخش کودکان

  • بخش ICU

یکی از نیازهای سیستم تهویه مطبوع در بیمارستان ها حضور یک تکنسین متخصص HVAC است که باید بداند که چگونه سیستم ها را تنظیم کند و حتی در زمان تعمیر، که بتوان بیشترین بهره وری را از این سیستم ها برد و از آن مهم تر اینکه سیستم ها باید به صورت صحیح کار کنند. پس سعی کنید که از یک تکنسین متخصص در این حوزه استفاده کنید.امروزه قبل از اینکه بیمارستان ها تاسیس بشوند سیستم تهویه آن ها باید طراحی و نصب شود.

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ