کولر سامسونگ

بررسی مشخصات جدیدترین مدل سیستم کولر گازی

کولر ویندفری ( Wind-Free ) جدیدترین مدل سیستم های کولر گازی است که با تکنولوژی جدید میزان سرعت هوا را تا حد بسیار زیادی کاهش داده تا احساس نامطلوب ناشی از برخورد مستقیم هوای سرد به بدن را از بین برده و توزیع دمایی مناسب و مطبوعی را در داخل ساختمان ایجاد می کند. این مقاله به تشریح کامل تکنولوژی کولر ویند فری یا کولر بدون باد می پردازد.

کولر ویندفری چیست؟

کولر های ویندفری آخرین تکنولوژی در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و کولر گازی است که با استفاده از روش های نوین سطح جدیدی از آسایش را جهت تهویه منازل ایجاد کرده است. کولر ویند فری یا کولر بدون باد همانند دیگر مدل های کولر های اسپلیت دمای هوای اتاق شما را کنترل می کند اما با این تفاوت که احساس ناخوشایند سرد را احساس نمی شود و تهویه فضای اتاق به صورت دلچسب تری ایجاد می شود.

همچنین میزان مصرف انرژی بسیار پایین تری نسبت به کولر های اسپلیت دارند. ساخت دستگاه تهویه مطبوعی که برای خنک کردن فضا متکی به وزش شدید باد نباشد کار ساده ای نیست و برای این کار نیاز به ایجاد راه جدیدی است تا هوای مطبوع خروجی را تبدیل به نسیمی آرام بکند.

دستگاه تهویه مطبوع ویند فری یا بدون باد علاوه بر این که مقدار قدرت وزش باد سرد را به حداقل مقدار خود رسانده است ، توانسته است مقدار مصرف را نیز تا حد بسیار زیادی کاهش دهد که باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.

زمان خواب شب ، ساکنین نیازمند به یک تهویه با ثبات و دمای ثابت دارند تا خواب شبانه متعادلی داشته باشند و به این صورت صبح سر حال از خواب بلند می شوند. تکنولوژی ساخت کولر گازی ویند فری دارای سه مشخصه می باشد:

  • پنل خروجی کولر دارای ۲۱۰۰۰ سوراخ بسیار ریز می باشد که باعث می شود خروج هوای خنک از آن بسیار آرام صورت بگیرد و احساس گرما و یا سرمای ناگهانی نکنید.

  • الگوریتم سیستم کنترلی کولر بدون باد از روشی مخصوص برای کنترل سرعت باد در فن و کنترل کمپرسور استفاده می کند.

  • کولر ویندفری بر خلاف سیستم های قدیمی که تک جهته هستند. با ایجاد جریان چند جهته در مسیر های متفاوت می تواند فضای بیشتری را هدف قرار دهد.

نحوه عملکرد کولر ویندفری

در مرحله اول روشن شدن کولر ویند فری ابتدا به حالت نرمال رفته و تا رسیدن دمای هوا به حالت ایده آل در این حالت می ماند که به آن حالت سرمایش سریع گفته می شود. در این حالت کولر با بیشترین ظرفیت کار می کند و با بیشترین سرعت فضا را خنک می کند.

پس از رسیدن به دمای تعیین شده ، به حالت ویند فری یا بدون باد می رود. در حالت بدون باد ، جریان هوا به آرامی از ۲۱۰۰۰ منفذ ریز از کولر خارج می شود و یک جریان آرام با سرعت ۰/۱۵ متر بر ثانیه با توزیع دمایی مناسب ایجاد می کند و به طوری که نوسان دمایی در اتاق وجود نداشته باشد.

تغییر تنظیمات بین این دو سیستم به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و برای تغییر حالت بین سرمایش سریع و سرمایش بدون باد نیازی به تغییر دستی تنظیمات نیست. تکنولوژی جدید در کولر ویندفری با استفاده از اینورترهای ۸ قطبی که روش نوین در تکنولوژی اینورتر ها است که از یک موتور ۸ قطبی به جای موتور ۴ قطبی استفاده می کند.

بنابراین گشتاور متوازنی ایجاد می کند که باعث افزایش راندمان دستگاه ، کاهش لرزش دستگاه و کاهش میزان سر و صدا در حالت سرمایش سریع می شود و در نهایت باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ