داکت اسپلیت

آيا حذف صدای الکتروفن ها و داکت اسپليت ها امکان پذير است؟

آيا حذف صدای مزاحم ناشی از نوسان الکترو فن‌ها و داکت اسپليت‌ها ميسر می باشد؟ امروزه داکت اسپليت‌ها به عنوان يکي از رايج‌ترين سيستم‌های تهويه آپارتماني به شمار می آيند که به علت فوايد و مزاياي مختلف، آن‌ها را در بسياری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می دهند.

از جمله مزاياي استفاده از انواع داکت اسپليت‌ها در پروژه‌ها

مجزا نمودن هزينه‌هاي مصرف انرژي از شارژ عمومي ساختمان است که منجر به مديريت مستقيم مصرف کننده و اشراف آن بر ميزان استفاده و نحوه‌ي استفاده در زمان معين مي‌باشد که ازنتايج آن مي‌تواند بهينه سازي مصرف انرژی باشد.

اما با وجود اين فايده و ديگر فوايد استفاده از سيستم‌هاي تهويه آپارتماني، متأسفانه يک معضل و عيبي که در اينگونه سيستم‌ها در ايران وجود دارد صدای مزاحم ناشي از الکترو موتور فن داکت‌ها است که به دليل تعبيه آن درداخل آپارتمان‌ها درسقف کاذب يا مانند آن و يا جايي نزديک به اتاق‌ها همچون بالکن در بسياري از موارد باعث سلب آسايش وآرامش مي‌شود وحتي مي‌تواند آزار دهنده باشد که ظاهراً گريزي از آن نيست.

هرچند اقداماتي براي رفع اين مشکل انجام شده است ولي هنوز بطور کامل رفع نشده چرا که عمدتاً کارفرمايان به علل متعدد از قبيل عدم تصميم گيري اوليه، کمبود جا، اختلاف سليقه، عدم آشنايي با جزييات فني، داکت اسپليت‌ها، محلِ تعبيه و کارگزاري داکت اسپليت‌ها را در داخل آپارتمان پيش بيني مي‌کنند که نتيجه آن مشکلاتي است که بعدها مصرف کننده با آن مواجه مي‌شود. اين سيستم‌ها در آمريکا و اروپا نيز رايج است

اما محل کارگذاري آن در مکاني خارج از محل آپارتمان است و قاعدتا مشکلات موجود در ايران را به همراه ندارد. به کمک فن آوري نوين ديجيتال راه حل آساني براي رفع اين مشکل وجود دارد که باعث افزايش راندمان وسطح کيفي و همچنين ارتقاء درمديريت مصرف انرژي و افزايش عمرالکترو موتورفن مي‌شود.

سيستم ميکرو کنترلی ديجيکنترل

توانسته است در مبحث کنترل دور موتور فن ديمر را از مقوله کنترل موتور کنار گذارد و با هزينه‌اي به مراتب پايين‌تر از اينورتر موتورفن‌هاي تک فاز را کنترل نمايد چرا که ديمر هم باعث ايجاد نويز و همينطور باعث کاهش عمر الکتروموتورها است.

بعلاوه تلفات حرارتي بسيار دارد و باعث افزايش برق مصرفي وکاهش عمر موتورفن است که در ديجيکنترل همه اين مشکلات حل شده است. اين سيستم به منظور کنترل الکتروموتورهاي ديسکي (فيشباخ) طراحي و ابداع شده است و براي انواع الکتروموتورهايي که سرعتشان با تغيير ولتاژ بدون تغيير فرکانس کنترل مي‌شود مانند (فيشباخ، رزنبرگ، يونيورسال)، بويژه در کاربردهايي که گشتاور با کاهش سرعت کاهش مي‌يابد، مانند هواکش‌ها و دستگاه‌هاي تهويه مناسب است.

نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت سامسونگ