داکت اسپلیت سامسونگ

یک سیستم داکت اسپلیت چیست و چگونه کار می کند؟

همه دوست دارند در روزهای گرم و رطوبت زا تابستان به یک خانه سرد با طراوت بیایند. با این حال، تهویه هوای مرکزی گران‌قیمت است، در حالی که کولرهای گازی پنجره ای پر سر و صدا و حجیم هستند. اگر به دنبال یک راه مقرون‌به‌صرفه و ساده برای آوردن هوای سرد به منزل هستید، یک سیستم داکت اسپلیت می‌تواند پاسخ کاملی باشد.

یک سیستم داکت اسپلیت چیست؟

یک سیستم داکت اسپلیت شامل یک یونیت خارجی و یک یونیت داخلی است. واحدخارجی بر روی یا نزدیک دیوار بیرونی اتاق نصب می‌شود که شما می‌خواهید آن را خنککنید. این واحد کمپرسور، سیم‌پیچ کندانسور و لوله انبساط یا لوله مویرگی را در برمی‌گیرد. این واحد سرپوشیده، دارای یک کویل خنک‌کننده، یک دمنده طولانی و یکفیلتر هوا است.

یک داکت اسپلیت چه تفاوتی با کولر گازی دارد ؟

نصب یک داکت اسپلیت بسیار ساده‌تر است زیرا نیاز به کانال کشی ندارد و مستلزم انجام کارهای انسانی نیست. در عوض, یونیت های خارجی و بیرونی به مجموعه‌ای از سیم‌های الکتریکی و لوله متصل می‌شوند.

این برای شما ( از لحاظ مقرون به صرفه بودن) و محیط‌زیست خوب است. این مجرای مورد نیاز برای بسیاری از سیستم های کولر گازی عموما هزینه های برق را افزایش می دهد، زیرا بسیاری از دستگاه های تهویه مطبوع انرژی زیادی را به علت تبادل گرما در سیستم مجرای هوا از دست می دهند. بدون شبکه‌ای از کانال‌ها, فرصت اندکی برای اتلاف گرما یا انرژی در سیستم تهویه هوا وجود دارد.

مزایای سیستم های داکت اسپلیت

این نوع سیستم تهویه مطبوع دارای مزایای زیادی نسبت به انواع دیگر کولر گازی دارد.یکی از مزایای آشکار، عملکرد بی صدا و آرام یک سیستم داکت اسپلیت است. بخش‌هایی از سیستم داکت اسپلیت که بیش‌ترین صدا را می‌سازند کمپرسور و فن هستند که کندانسور را خنک می‌کنند. در یک سیستم اسپلیت (برخلاف یک کولر گازی پنجره ای)، کمپرسور و فن برای کندانسور در خارج از اتاق خنک شده‌اند و بنابراین منابع اصلی سر و صدا حذف می‌شوند.

مزیت دیگر سیستم تهویه مطبوع این است که شما می‌توانید یک سیستم مولتی اسپلیت را انتخاب کنید، که در آن شما می‌توانید بیش از یک واحد داخلی متصل به یک واحد بیرونی داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا اتاق‌های مختلف خنک شوند و یا دمای اتاق را از طریق استفاده از دو دستگاه خنک‌کننده در فضای داخلی حفظ کنند.

ویژگی های دیگر داکت اسپلیت

  • مقرون به صرفه بودن

  • صرفه جویی در مصرف انرژی

  • کم مصرف

  • عمر مفید طولانی دارند

تنها عیب داکت اسپلیت این است که هزینه اولیه نصب و راه اندازی نسبت به سایر کولرگازی ها بیشتر است.

نمایندگی فروش داکت اسپلیت سامسونگ