چرا کولر گازی اسپلیت گرم نمی کند؟

هر سال با سردتر شدن هوا، کاربران کولر گازی به فکر استفاده از قابلیت گرمایش آن می افتند. برای اینکه بدانید چرا کولر گازی گرم نمیکند، باید اول از داشتن قابلیت گرمایش در دستگاه خود مطمئن شوید. برای این منظور مطلب روش استفاده از کولر گازی برای گرمایش را مطالعه کنید.

دستگاه اصلا شروع به زدن باد گرم نمیکند

بهتر است کولر گازی قبل از استفاده از حالت گرمایش سرویس شود. وقتی گزینه گرمایش یا Heat را با ریموت انتخاب کرده و دمای ایده آل خود مثلا 25 درجه را تنظیم نمودید، به کار افتادن باد گرم حدودا 5 دقیقه طول میکشد زیرا پنل داخلی باید گرم شود، اما اگر این مدت زمان طولانی شد، کولر گازی شما احتمالا نیاز به شارژ گاز دارد.اثر کمبود گاز بر کارکرد گرمایشی کولر محسوس تر از تاثیر آن بر کارکرد سرمایشی کولر گازی است.مشکل به کار افتادن حالت دیفراست با فواصل کم نیز میتواند بر اثر کمبود گاز باشد. در حالت کلی، برای استفاده از قابلیت گرمایش باید میزان گاز کولر گازی چک شود. کمبود گاز میتواند باعث بروز آسیب های جدی به دستگاه شود.

واحد داخلی به کار نمی افتد

وقتی واحد خارجی کولر گازی اسپلیت به کار می افتد اما واحد داخلی روشن نمیشود در حالی که ارتباطات دو واحد سالم هستند و دستگاه در حالت گرمایش کد خطای erorrCH05 را نشان میدهد، مشکل احتمالا از برد کنترل است.

دستگاه کدهای خطا (ارور) های مختلفی را نشان میدهد

اگر این مشکل با ریست کردن کولر گازی حل نشد، ممکن است مشکل از برد کنترل باشد. برای راهنمایی درمورد تعمیر این قطعه میتوانید به مطلب تعمیر برد کولر گازی مراحعه کنید، اما برای تشخیص قطعی مشکل خود بهتر است با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

کولر گازی به اندازه کافی فضا را گرم نمیکند

همانطور که قبلا اشاره شد، بهتر است کولر گازی را قبل از استفاده در زمستان سرویس کرد. ترموستات اتاق را چک کنید و مطمئن شوید روی حالت خاموش یا سرمایش قرار داده نشدن باشد. مشکل گرم نشدن اتاق میتواند بر اثر کثیف بودن فیلترها باشد.

 اگر دمای مورد نظر خود را به درستی تنظیم کرده اید و باد گرم از واحد خارجی کولر گازی اسپلیت شما خارج میشود، علت گرم نشدن فضا احتمالا نصب کولر در فضای نامناسب (فضایی بدون گردش هوای کافی) یا کافی نبودن ظرفیت کولر برای گرم کردن فضای مورد نظر شماست، گرچه درز داشتن درب و پنجره ها هم میتواند باعث سرد ماندن اتاق شود.

باد کولر گازی در حالت گرمایش ضعیف است

اگر این مشکل با زیاد کردن قدرت فن به وسیله ریموت برطرف نمیشود، احتمال وجود مشکل در شیر برقی و یا برد فرمان کولر گازی وجود دارد.

کولر گازی در حالت گرمایش باد سرد میزند

اگر این حالت به صورت مختصر و اندک و هنگام عملیات دیفراست رخ میدهد، احتمالا طبیعی است، در غیر این صورت میتواند نشانه خرابی باشد و بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

اگر پاسخ سئوال شما در مورد اینکه چرا کولر گازی شما گرم نمیکند یکی از موارد بالا نبود، برای راهنمایی بیشتر میتوانید با مشاوران ما که به صورت 24 ساعته پاسخگوی سئوالات شما هستند تماس بگیرید.