رفع مشکل صدای داکت اسپلیت

همان گونه که در مقاله ی داکت اسپلیت اشاره نمودیم ، یکی از مشکلات رایج در داکت اسپلیت صدای ناهنجاری است که در هنگام کار کردن اسپلیت از آن به گوش می رسد. در این مقاله ضمن بررسی دلایل این صدای ناهنجار به ارائه ی راه حل جهت رفع مشکل صدای داکت اسپلیت می پردازیم.

داکت اسپیلت ها یکی از معمول ترین سیستم های تهویه آپارتمان به شمار می روند . این سیستم مزایای بسیاری دارد از جمله ؛ تفکیک کردن هزینه های مصرف انرژی از شارژ عمومی ساختمان که منجر به مدیریت مستقیم مصرف کننده می شود . اشراف مصرف کننده بر میزان استفاده و طریقه ی استفاده در زمان معین دیگر مزیت داکت اسپلیت است. این موارد مصرف بهینه ی انرژی را به همراه خواهد داشت.

دلیل صدای داکت اسپلیت

با وجود مزایا ی استفاده از سیستم های تهویه آپارتمانی ، متاسفانه استفاده از این سیستم ها با یک مشکل در ایران همراه است و آن هم صدای ناشی از الکترو موتور فن داکت ها می باشد. دلیل آن هم نصب و تعبیه آن در سقف کاذب آپارتمان ها یا بالکن است که در بسیاری از این موارد باعث سلب آسایش و آرامش و آزار دهنده بوده است .

دیجی کنترل و از بین بردن صدای داکت اسپلیت

راه حل پیشنهادی برای از بین بردن صدای مزاحم از داکت اسپیلت ها، سیستم ابداعی میکرو کنترلی دیجی کنترل است .

دیجی کنترل یک سیستم ابتکاری میکرو کنترلی می‌باشد که توانسته است در مبحث کنترل دور موتور فن دیمر را از این مقوله کنترل موتور کنار گذارد . دیجیکنترل با هزینه ای به مراتب پایین تر از اینورتر موتورفن های تک فاز راکنترل می نماید.

از آن رو که دیمر هم باعث ایجاد نویز و همینطور باعث کاهش عمر الکترو موتور ها است. علاوه براین، تلفات حرارتی بسیار دارد و باعث افزایش برق مصرفی وکاهش عمرموتورفن است. در دیجی کنترل همه این مشکلات حل شده است. دیجی کنترل سیستمی منحصر به فرد است. این سیستم برای داکت اسپلیت ها و موتور های خازن دائم تهویه، در بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین رفع مشکل صدای داکت اسپلیت مؤثر می باشد.

رفع مشکل صدای داکت اسپلیت در ایران

برای رفع مشکل صدای داکت اسپلیت در آمریکا و اروپا تدابیری اندیشیده شده اما این مشکل در ایران به صورت کامل رفع نشده است. غالبا کارفرمایان به علل متعدد مانند ؛ عدم تصمیم گیری اولیه ، کمبود فضا ، عدم آشنایی با جزئیات فنی داکت اسپیلت ها ، محل تعبیه و کارگزاری داکت اسپیلت ها را داخل آپارتمان ها پیش بینی می کنند. تعبیه ی داکت اسپلیت داخل ساختمان قاعدتاً مشکلاتی به همراه خواهد داشت که یکی از آن ها صدای ناهنجار داکت اسپلیت است . لذا محل نصب داکت اسپلیت باید خارج از محل آپارتمان باشد.

نمایندگی تعمیرات داکت اسپلیت سامسونگ