پنج مشکل رایج در کولر گازی و داکت اسپیلت و راه حل های آنها

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی سامسونگ ما به بررسی پنج مشکل رایج کولر گازی و داکت اسپیلت پرداخته و در مورد راه حل های آنها نیز اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه می دهیم. به این ترتیب شما می توانید در اسرع وقت اقدام به ترمیم اسپیلت خود نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

نشت آب از اسپیلت :

نشت آب نیز به عنوان یکی از رایج ترین ده مشکل رایج اسپیلت شناخته می شود. سرریز شدن آب از پنل داخلی اسپیلت معمولا به دلیل مسدود شدن راه آب خروجی دستگاه اتفاق می افتد.

راه حل: سرویس اسپیلت و تمیز کردن لوله ها می تواند در رفع این مشکل موثر واقع شود.

وجود برفک روی لوله ها :

هفتمین مورد از ده مشکل رایج اسپیلت ، برفک زدن لوله های دستگاه یا کندانسور می باشد. این مساله نشان دهنده کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها است.

راه حل: فیلترها را تمیز کنید و اگر مشکل برطرف نشد، از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید. توجه داشته باشید که تا رفع کامل مشکل بهتر است اسپیلت را روشن نکنید.

صدای غیرمعمول اسپیلت :

دیگر مشکل رایج اسپیلت، شنیده شدن صداهای غیر عادی از این دستگاه یا لرزش این دستگاه است. این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی(پانل) و یا از یونیت خارجی یا کندانسور باشد. بالانس نبودن فن نیز می تواند عاملی برای بروز این مشکل باشد.

راه حل: برای رفع صدا و لرزش غیر عادی اسپیلت، باید پایه های کمپرسور را آچار کشی کرده و یا پنل و کندانسور را تعمیر نمایید.

روشن نشدن سیستم تهویه :

دیگر مورد از لیست ده مشکل رایج اسپیلت ، روشن نشدن سیستم تهویه است. این مشکل می تواند ناشی از خرابی ترموستات و یا تنظیم نبودن آن باشد.

راه حل: با تعمیر ترموستات و تنظیم صحیح آن می توان این مشکل را به راحتی برطرف نمود.

کار نکردن فن اسپیلت :

آخرین مورد از لیست ده مشکل رایج اسپیلت ، کار نکردن فن این دستگاه است. خرابی موتور فن و آلودگی فیلتر ها اصلی ترین دلیل بروز این مشکل شناخته می شود.

راه حل: برای رفع مشکل کار نکردن فن، باید موتور این قطعه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لوزم تعمیر گردد. همچنین گاهی ممکن است با تمیز کردن فیلترها مشکل برطرف گردد.

نمایندگی کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ