اختلالات گرمایش اسپلیت

محبوبیت سیستم های اسپلیت به اندازه ای است که بسیاری از کاربران، از بخش گرمایشی آن هم استفاده می کنند. برخی از مدل های این دستگاه دو کاره هستند و با تولید باد گرم، موجب افزایش دمای محیط نیز می شوند. راه اندازی سیستم گرم کننده ی این دستگاه کار چندان سختی نیست و به راحتی می توانید این بخش را فعال نمایید. با این وجود، این بخش هم مثل سرمایش، بعضا دچار اختلالات و ایراد هایی می شود که باید در اسرع وقت مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرند.

این مشکلات به گونه ای هستند که عملکرد دستگاه را مختل کرده و چرخه ی گرما رسانی را با مشکلات عدیده ای مواجه می سازند. در ادامه، انواع اختلالات گرمایش اسپلیت را مورد بررسی قرار داده و روش های کاربردی را برای برطرف ساختن هریک از این مشکلات به شما همراهان عزیز ارائه خواهیم داد.

شما عزیزان با استفاده از نکات و روش های اعلام شده، می توانید مشکل موجود را برطرف نمایید؛ در صورت عدم رفع ایراد، همکاران ما در نمایندگی تعمیرات اسپلیت کولر گازی سامسونگ، خدمات مربوطه را در سطحی حرفه ای به شما ارائه خواهند نمود. برای آشنایی با اصلی ترین اختلالات گرمایش اسپلیت ، همراه ما باشید.

مهم ترین اختلالات گرمایش اسپلیت

موارد زیر، بخشی از مهم ترین مشکلات و معایب بخش گرمایش اسپلیت به شمار می روند:

  • اسپلیت محیط را گرم نمی کند

بسیاری از کاربران در تماس با تکنسین های تعمیر لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران، از این موضوع شکایت دارند که با وجود فعال کردن بخش گرمایش، اسپلیت محیط را گرم نمی کند. نکته ای که وجود دارد این است که پس از فعال کردن سیستم گرمایشی، معمولا چند دقیقه ای زمان لازم است تا باد گرم از دستگاه منتشر گردد.

اگر تظیمات درست باشد و زمان کافی برای شروع فرایند گرمادهی گذشته باشد (حدود 5 دقیقه بعد از تنظیمات)، برای تشخیص دلیل گرم نشدن محیط، باید مخزن گاز را بررسی کنید. همانطور که تمام شدن گاز اسپیلت باعث ایجاد مشکل در روند سرمادهی می شود، فرایند گرمایشی را نیز با ایرادهایی مواجه می سازد. بنابراین، برای رفع این مورد از اختلالات گرمایش اسپلیت ، باید اقدام به شارژ گاز دستگاه خود در اسرع وقت نمایید.

  • واحد داخلی کار نمی کند

مشکل دیگری که کاربران هنگام استفاده از بخش گرمایش اسیلت با آن مواجه می شوند، کار نکردن واحد داخلی دستگاه است. به این ترتیب که واحد خارجی به خوبی کار می کند، اما بخش داخلی هیچ گونه عملکردی از خود نشان نمی دهد.

در این حالت، باید ارتباطات دو واحد مورد بررسی قرار گرفته و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل گردد. اگر این اتصالات سالم باشند و دستگاه کد erorrCH05 را نمایش دهد، معیوب شدن برد کنترل به عنوان علت بروز مشکل مطرح می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، باید برد کنترل دستگاه به شکل تخصصی مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار بگیرد. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، مهارت و تجربه ی بالایی در این زمینه دارند و می توانند قطعه ی مورد بحث را به بهترین شکل ترمیم یا تعویض نمایند.

  • نمایش چندین کد خطا

در میان اختلالات گرمایش اسپلیت، نمایش چندین کد خطا یا ارور به صورت مداوم، یکی از رایج ترین موارد به شمار می رود. در این حالت، باید اول دستگاه را ریست کنید؛ اگر پس از شروع به کار مجدد، همچنان ارور ها نمایش داده شدند، احتمالا مشکل از برد است. تاکید می کنیم که فرایند عیب یابی و تعمیر برد کنترل اسپلیت، نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد و برای جلوگیری از تشدید مشکل، بهتر است انجام آن را به تکنسین های مجرب واحد تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران محول نمایید.

  • کاهش گرما

یکی دیگر از اختلالات گرمایش اسپلیت ، کاهش گرمای این دستگاه است. این مشکل معمولا نشانه ی بروز یک ایراد جدی در قطعات داخلی دستگاه است و یا آلودگی فیلترها یا تنظیم نبودن ترموستات را هشدار می دهد. تداوم هریک از این مشکلات، در دراز مدت منجر به بروز ایراد های بیشتر در دستگاه شده و روند کار آن را مختل می نماید. همچنین ممکن است کاهش گرمای اسپلیت، ناشی از نصب دستگاه در فضای نامناسب (فضایی بدون گردش هوای کافی) یا کافی نبودن ظرفیت کولر برای گرم کردن فضای مورد نظر باشد. خرابی فن هم عامل دیگری برای بروز این اختلال است که باید در اسرع وقت برطرف گردد.

  • اسپیلت باد ندارد

گاهی هم کاربران با این مشکل مواجه می شوند که اسپیلت به طور کلی هوا ندارد. در این صورت، احتمالا دمنده دچار ایراد شده و نیاز به ترمیم و تعویض دارد. البته بررسی و تعمیر این قطعه کار چندان راحتی نیست و نیاز به مهارت بالایی دارد. از این رو بهتر است برای جلوگیری از تشدید مشکل، وارسی و تعمیرات بخش مذکور را به عهده ی تکنسین های کار کشته ی نمایندگی تعمیرات اسپلیت بگذارید.

نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی و اسپلیت سامسونگ

کلیه اقدامات لازم برای رفع مشکلات اسپیلت، در نمایندگی تعمیرات اسپلیت و توسط متخصصین مجرب این حوزه انجام می شود. به منظور هرچه تخصصی تر انجام شدن این فرایند، به روزترین ابزار و تجهیزات در واحد مربوطه فراهم شده و در اختیار تعمیرکاران قرار گرفته است. همکاران ما تمام تلاش خود را می کنند که در سریع ترین زمان ممکن محصول را تعمیر کرده و به این ترتیب، رضایت حداکثری کاربران را جلب نمایند.