آموزش 4 نکته در کاهش مصرف برق کولر گازی و اسپلیت

آیا بهترین روش برای صرفه جویی و کاهش مصرف برق کولرگازی کاهش استفاده از آن و تحمل گرما است ؟ در این مقاله از سری مقالات سایت کولر گازی سامسونگ به چند نکته برای کاهش هزینه و صرفه جویی در مصرف اشاره خواهیم کرد.

از کارآمد بودن سیستم اطمینان حاصل کنید.

مشکلات فنی زیادی در کولرگازی وجود دارد که می تواند باعث شود کولر گازی شما ناکارآمد عمل کند. به همین علت کولر گازی برای اینکه بتواند دمای محیط را در دمایی که تنظیم کرده اید پایین بیاید، باید زمان و انرژی برق بیشتری مصرف کند و همین امر باعث بالا رفتن هزینه ی قبض برق شما خواهد شد.

ولی بهترین راه این است که سالی یک بار جهت عیب یابی و تعمیر کولر گازی ، دستگاه خود را به یک متخصص بسپرید تا با بررسی دقیق مطمئن شوید همه چیز به خوبی کار خواهد کرد. سرویس دستگاه نقش مهمی در کاهش مصرف برق کولرگازی دارد .

عوض کردن فیلتر های کولر گازی

اگر فیلتر هوای کولر گازی کثیف باشد باعث می شود فشار بیشتری به کولر گازی وارد شود. بنابراین جهت کاهش مصرف برق کولرگازی و افزایش عمر دستگاه باید چند وقتی یک بار آنها را عوض کنید. همچنین زمانی که فیلتر کثیف یا بسته باشد ، ذرات کثیف آن ممکن است به داخل کانال برود که عملکرد را کاهش داده و مشکلات بیشتر در آینده بیشتر خواهند شد

ترموستاتی بگیرید که دارای برنامه ریزی باشد.

وجود یک ترموستات برنامه ریزی شده دمای مناسبی را در زمانی که منزل هستید تنظیم می کند. زمانی که برای چند ساعت بیرون از منزل هستید،نیازی نیست که دمای محیط مناسب باشد . پس با برنامه ریزی این ترموستات دستوری صادر می کنید که کولر گازی در زمانی که به آن نیاز ندارید ، خاموش شده یا با حداقل کارکرد روشن باشد.

صرفه جویی برای کاهش مصرف برق کولر گازی

بهترین دما برای بدن انسان یا به اصطلاح دمای آسایش بدن انسان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه خواهد بود پس سعی کنید که همیشه دمای محیط را درحدی نگه دارید که بیشترین بازده و مناسب ترین دما را داشته باشید.

نمایندگی فروش کولر گازی و اسپلیت سامسونگ