خطای کولر گازی اینورتر سامسونگ

در این مقاله از سری مقالات سایت کولر گازی سامسونگ می خواهیم شما را با ارور کولر گازی اینورتر سامسونگ و راه حل رفع عیب آنها آشنا کنیم که شامل موارد زیر می شوند:

  • توضیح بُرد کولرگازی های اینورتر سامسونگ

  • توضیح دیاگرام کولرگازی های اینورتر سامسونگ

  • راه های تشخیص دادن کد خطا در کولرگازی اینورتر سامسونگ

در قسمت پنل خارجی کولرگازی ها یک بُردی وجود دارد که از طریق دو کابل F1 و F2 فرکانس را دریافت و آن را ارسال خواهد کرد و وظیفه ی نگه داری تمامی فرکانس ها و کنترل کمپرسور و فن بیرونی را بر عهده دارد که شامل تغییر دادن دور موتور یا فرکانس کمپرسور و فن می باشد. همچنین از مهمترین تفاوت هایی که این کولر با کولرگازی های معمولی دارد ، در تغییر برق AC به DC می باشد. به هنگام استفاده از این بُرد رعایت کردن نکات ایمنی الزامیست زیرا این بُرد بسیار حساس می باشد.

راه های تشخیص دادن ارور کولرگازی اینورتر سامسونگ

ممکن است کولرگازی های اینورتر سامسونگ در حین کارکردن به مشکل بر بخورد که در این صورت پنل داخلی آن خطاهایی را نشان می دهد در آن صورت باید جهت تشخیص مشکل در پنل بیرونی ، بُرد بیرونی را بررسی کنید.

بُرد بیرونی کولرگازی اینورتر سامسونگ

این بُرد در قسمت خارجی پنل قرار دارد و معمولا تمام خطاهایی که رخ می دهد مربوط به این بُرد می باشد .در تصویر زیر هیت سینک را مشاهده می کنید که به هنگام عوض کردن بُرد حتما باید آن را تمیز کنید و خمیر سیلیکون روی ipm بچسبانید ، به این دلیل که حرارت کنترل شود.

تعریف هیت سینک

قطعه ای فلزی از جنس فلزهایی مانند مس،آلومینیوم که روی پردازنده ی Motherboards یا هر پردازنده ی دیگری که گرما تولید می کند ، قرار دارد تا بتواند تماس پردازنده را در محیط زیاد کند و به پردازنده این امکان را بدهد تا گرما را دفع کرده و بیش از حد استاندارد گرم نشود. تمامی کد خطاهای کولرگازی های اینورتر سامسونگ در قسمت پشت بُرد بیرونی به شکل سه چراغ زرد، سبز و قرمز نشان داده می شوند.

طریقه ی چشمک زدن این سه چراغ به شما خطا و نوع خطا را نشان می دهند. همچنین در قسمت پایین بُرد یک چراغ سبز رنگ وجود دارد که در تمام حالت ها پالس یک ثانیه ای را صادر می کند و اگر این پالس به هر دلیل متوقف شود ، نشان دهنده ی خرابی برنامه ی micom می باشد و باید یک بُرد جدید جایگزین این بُرد کنید و در صورتی که می خواهید این بُرد را تعویض کنید هنگام نصب بُرد جدید به محل قرار گرفتن سیم ها توجه فرمائید.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و اسپلیت سامسونگ