نحوه راه اندازی و استفاده از گرمایش کولر گازی

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی سامسونگ میخواهیم که نحوه ی راه انداختن بخاری کولر گازی و یا همان استفاده از کولر گازی در حالت گرمایش را به شما آموزش می دهیم . امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران عزیز مفید واقع شود با بانه به روز همراه باشید. کولرگازی فقط وسیله ای سرمایشی نمی باشد و هر سال بعد از تولیدش به امکانات کولرگازی ها اضافه می شود.

استفاده از سرمایش و یا اینکه کولر گازی در حالتی باشد که در زمستان برای ایجاد هوای سرد از آن استفاده کنیم یکی از امکانات کولر گازی است که خیلی مورد استفاده قرار گرفته شده است . قبل از این که سیستم گرمایش کولرگازی خود را راه اندازی کنید باید اول از این که کولر گازی شما هم این سیستم گرمایشی را دارد یا نه مطمئن باشید . چون خیلی از کولر گازی ها هستند که فقط برای یک فصل می باشند و همه ی کولر گازی های تولید شده دارای سیستم سرمایش و گرمایش نمی باشند .

آیا کولر گازی ما قابلیت گرمایشی دارد ؟

1_ زمانی که کولر گازی را خریده ایم یک دفترچه ی راهنمای کولرگازی به ما داده اند ، می توانیم به آن مراجعه کنیم .

2_ استفاده کردن از سیستم گرمایش این کولر گازی در سال های قبل .

3_ برچسب فنی دستگاه را چک کنیم.

نکته:روی پنل های داخلی و خارجی کولر گازی ها برچسبی زده شده است که همه ی مشخصات کولر گازی روی آن نوشته شده که این برچسب به برچسب فنی و یا پلاک دستگاه معروف می باشد شما می توانید برای این که به مواردی که کولر گازی شما دارد پی ببرید باید این برچسب را مطالعه کنید .

روی این برچسب موارد سرمایشی یا گرمایشی بودن کولر گازی هم درج شده است .روی این برچسب عبارت هایی نوشته شده که نشانگر سرمایشی وگرمایشی بودن سیستم هستند .

4_ البته این را هم باید گفت که این برچسب ها برای افرادی هستند که مبتدی می باشند و با کولر گازی آشنایی ندارند اما اگر شما تعمیرکار کولرگازی هستید سریع با نگاه کردن به قطعه های کولر گازی متوجه ی این می شوید که کولر سرمایشی و گرمایشی می باشد .

بعد از این که شما از این موضوع که کولر گازی شما سرمایشی یا گرمایشی است مطمئن شدید می توانید برای راه اندازی کولر گازی خودتان اقدام کنید .

گرمایش کولر گازی ، استفاده از ریموت

شما باید به این مسئله دقت کنید که سیستم گرمایش کولر گازی ها با سیستم سرمایشی آن ها تفاوت هایی دارد وقتی که ما سیستم گرمایشی کولر گازی را روشن کنیم همه ی قطعات کولر گازی از جمله کمپرسور و … روشن می شوند و به کار می افتند اما تا وقتی که گرما به این حد تعریف شده برسد فن داخلی روشن نمی شود و این زمان بین 2 الی 15 دقیقه تغییر می کند .

یا این که اگر شما بعد از مدتی از کولر گازی استفاده می کنید چون کندانسور یا پنل بیرونی یخ زده است کولر گازی بر روی حالت دیفراست می رود و شروع به انجام دادن عملیات یخ زدایی پنل بیرونی می کند و احتمال دارد این کار مدتی بین 2 تا 20 دقیقه طول بکشد .

کار کرد گرمایش کولر گازی به نکات زیادی بستگی دارد و به آن ها مربوط می باشد که اگر آن ها باهم هماهنگ نباشند و یا هر کدام از بخش ها خراب باشد این سیکل با مشکل مواجه می شود و به تعمیر کردن نیاز دارد که این کار تعمیر را باید یک متخصص کولر گازی انجام بدهد .

با وجود این توضیحاتی که برایتان گفته شده است باز هم اگر شما سوالی در مورد نحوه ی استفاده کردن از گرمایش کولر گازی داشتید با مشاورین ما در تماس باشید

نمایندگی کولر گازی اسپلیت سامسونگ