تعویض کمپرسور کولر گازی

تعویض کمپرسور اسپیلت باید قبل از این که کمپرسور کولر گازی را نصب کنید همه ی سیکل را شستشو دهید یا مطمئن شوید کیپ و یا آلوده نیست . بیشتر کمپرسور ها که می سوزند علتشان فاسد شدن روغن به دلیل های مختلفی می باشد ( نصب نکردن تله روغن وکیوم نکردن و …) که موجب کیپ شدن نقاط مختلف شیر برقی شده و موجب سوختن کمپرسور می شود. روغن فاسد در همه ی سیکل پخش می شود و گاهی اوقات راه پیدا می کند به قسمت الکترونیکی کمپرسور که خیلی سیاه شده و به اصطلاح لجن می شود .

این یک راه علمی و جهانی می باشد که در همه جای دنیا برای این که سیکل تهویه ی مطبوع را شستشو دهند از آن استفاده می کنند . بهترین راهی که شما از سلامت سیستم خود مطمئن می شوید شستن با ازت است که به وسیله ی فشار زیادی که ازت دارد سیستم را از هر نوع روغن فاسد، خالی می کند .

چرا سیکل کولرگازی را با گاز 22R نباید شستشو دهیم ؟

این راه یک راه درست و اصولی نمی باشد و اگر مجبور به شستن سیستم با گاز 22R نبودید این کار را نکنید چون انجام ندادنش برای سیستم بهتر از انجام دادنش می باشد .

سه دلیل وجود دارد که شما با گاز 22 R نباید سیکل کولر گازی را بشویید :

1_ برای محیط زیست این گاز مضر است و همچنین مقدار زیادی از این گاز در سیستم شما رها خواهد شد .

2 _ سیستم را به کلی پاک نمی کند و اثر پاک کنندگی اش مثل ازت نیست .

3 _ همچنین باید بدانید از نظر هزینه هم مقرون به صرفه نمی باشد .

آموزش شستشوی سیکل کولر گازی ( اسپیلت ) به وسیله ازت

تعویض کمپرسور اسپیلت – برای آموزش به زمانی برمی گردیم که سیستم باز می باشد و هنوز کمپرسوری روی کار بسته نشده است . یک بار می توانید به شستشو برای پنل داخلی و لوله های آن اقدام کنید و بار دیگر برای شستشوی کندانسور و لوله های بیرونی اقدام کنید . باید برای این که این کار را انجام بدهید یک مغزی و والف به سر لوله رفت وصل کنید و کپسول ازت را به آن متصل کنید و وقتی ازت را باز می کنید به سیستم فشار وارد می شود و همه ی روغنی که در پنل داخلی است از لوله ی برگشت خارج می شود .

این کار را چند بار تکرار کنید هر سری با کم و زیاد کردن فشار ازت این کار را کنید تا همه ی روغن ها و لجن ها به طور کامل خارج شوند . بعد از این که سیکل داخلی را شستشو دادید نوبت کندانسور می باشد . شما با وصل کردن گاز ازت به کندانسور می توانید مثل شستن اواپراتورعمل کنید اما با این تفاوت که برای شستن کندانسور فشار کمی نیاز است .

آموزش دادن شستشوی سیکل با گاز 22 R – تعویض کمپرسور اسپیلت

این روش برای استفاده توصیه نمی شود وما فقط برای اینکه اطلاعات شما بالا رود این آموزش را هم برای شما می گوییم . در این روش هم همه ی مراحلش مثل روش شستن سیکل کولر با ازت است اما تفاوتی که دارد این است که یک بطری توزن تهیه می کنید و قبل از این که سیکل را بشویید در سیکل اضافه اش می کنید . چون که گاز 22 R فشارش کم می باشد باید تا حدودی توزن روغن را حل کند تا در خارج شدن روغن ها و لجن ها تصریح شود .

در این روش نکته ی دیگری که است این می باشد که باید گاز را به صورت مایع به سیستم انتقال دهیم تا روغن به وسیله ی فشار جوشش آن خارج شود و این کار تا وقتی که روغن لجن شده از سیستم خارج می شود، باید ادامه پیدا کند . این راهم بدانید که باید با فاصله های زمانی کوتاه گاز 22R را وارد سیستم کنید و یک باره و به مدت زیادی گاز را در سیستم نگذاریم و حتما از دستکش استفاده کنیم تا دستمان آسیب نبیند و توسط گاز 22R نسوزد .

نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ