دلایل قفل شدن کنترل کولر گازی و اسپلیت

یکی از آپشن‌هایی که کنترل کولرهای گازی در برخی از مدل‌ها دارند امکان قفل کردن کلیدها به منظور تمیز کردن راحت و یا عدم ایجاد تغییرات در تنظیمات کولر بصورت ناخواسته و یا در صورت استفاده کودکان از کنترل می‌باشد. معمولا هر برند و تولید کننده‌ای روش خاص خود را در صورت تعبیه چنین قفلی در نظر دارد ولی کولرهای گازی گری عموما به این آپشن مجهز هستند.

عموم کنترل‌ های کولر گازی شکل و یا نشان خاصی ندارند و حتی برخی از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند اما کنترل‌ هایی که به این قابلیت مجهز هستند با استفاده از شکل قفل بسته و یا قفل باز شده و یا با عبارت lock این قابلیت را نشان می‌دهند. برای اینکه گزینه قفل کودک فعال شود در این کنترل‌ ها تنها کافی است که به مدت 3 تا 5 ثانیه دکمه مشخص شده را نگه دارید تا کنترل قفل شود.

حال برای باز کردن قفل کودک هم باید همان دکمه را 3 تا 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک کنترل کولر گازی غیر فعال شود. در نظر داشته باشید که در زمانی که کنترل قفل شود هیچ یک از گزینه های کنترل کار نخواهد کرد و در صورت نیاز به استفاده از کنترل حتی برای کم و زیاد کردن دما باید کنترل از قفل خارج شود.

برخی از کولرهای گازی نیز این قابلیت را بصورت دو دکمه ترکیبی دیده‌اند. معمولا در دفترچه‌های این کولرها دقیقا توضیح داده شده است که کدام دو دکمه بصورت ترکیبی باعث فعال شدن قفل کودک کنترل کولر گازی خواهند شد. اما معمولا در عموم این نوع کنترل‌ها هم باز با علامت قفل بر روی دکمه و با همراهی دکمه‌ای که قفل باز روی آن دیده شده و یا با همراهی دکمه منو، اینتر و یک دکمه دیگر قفل فعال می شود.

قفل شدن کنترل کولر گازی سامسونگ

کولر گازی سامسونگ از نوع کولرهایی است که حتما در کنترل خود از قفل کودک استفاده کرده و به دلیل نامشخص بودن گزینه قفل عموم مشتریان این برند به دنبال این گزینه می‌گردند. در این کنترل ها دو دکمه پیکان مانند به سمت بالا و پایین وجود دارند و یا دو علامت + و – برای کم و زیاد کردن دما وجود دارد. با فشردن این دو دکمه بصورت هم زمان و به مدت 3 ثانیه قفل کودک فعال می‌شود و دوباره برای غیر فعال کردن آن می‌توانید همین دو دکمه را با هم فشار دهید تا قفل کودک غیر فعال شود.

وقتی که قفل کودک دستگاه روشن باشد یک علامت قفل بر روی صفحه کنترل ظاهر می‌شود و اگر هر یک از دکمه‌های کولر را فشار دهید سه چراغ قرمز بصورت ممتد زده می‌شود و تغییری در کولر ایجاد نمی‌کند که نشان می‌دهد کنترل قفل است. نمونه‌های اسپلیت دیواری و یا کولر ایستاده را هم باید با فشار دادن دکمه اینتر کنترلر دیواری قفل کودک آن را فعال و یا غیر فعال کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی و خدمات مناسب می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی سامسونگ در تماس باشید