وبلاگ کولر گازی سامسونگ

مشخصات،اطلاعات و قیمت کولر گازی سامسونگ

مزایای وکیوم کولر گازی

مزایای وکیوم کولر گازیReviewed by کولر سامسونگ on May 5Rating: 5.0مزایای وکیوم کولر گازی | نمایندگی تعمیرات و سرویس کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ02133518902-3 ☎ مزایای وکیوم کولر گازی, بررسی مزایای وکیوم کولر گازی اسپلیت در نمایندگی تعمیرات و سرویس کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ

کولر گازی سامسونگ

مزایای وکیوم کولر گازی

همان‌طور که مي‌دانيم رطوبت، دشمن سيستم تبريد است و پمپ وکيوم دستگاهي است که وظيفه اصلي آن خارج کردن رطوبت و سپس خارج کردن هوا و يا گازهاي غير قابل تقطير از سيستم مي ‌باشد.

اما متاسفانه اکثر سرويس‌کاران به خارج کردن هوا بيش‌تر فکرمي‌کنند تا خارج کردن رطوبت! به همين خاطر به جاي استفاده از وکيوم پمپ از کمپرسور براي وکيوم کردن دستگاه استفاده مي‌کنند که در اينجا با ذکر دلايل زير اثبات مي‌شود که استفاده از وکيوم الزامي است:

۱٫ حداکثر وکيوم ايجاد شده توسط کمپرسور ۲۰inch مي‌باشد اما محدوده رطوبت گيري سيستم وکيوم پمپ ۳۰inch است که کمپرسور قادر به رسيدن به اين محدوده نيست اما وکيوم مي‌تواند به محدوده رطوبت گيري کمپرسور برسد.

۲٫ استفاده از کمپرسور براي وکيوم کردن باعث گرم شدن کمپرسور سيستم مي‌شود و بسيار خطرناک است.

نکته : براي بهبود در عملکرد دستگاه اسپيلت حتما وکيوم را به طور کامل انجام دهيد.

در نصب کولر گازی حتما بايد از پمپ وکيوم استفاده شود، برخي از نصاب‌ها اقدام به عمل هواگيري از شير سرويس مي‌نمايند اما اين عمل به کل اشتباه بوده ودر راندمان و برودت کولر گازي تاثيري مخربي نشان مي‌گذارد.

پمپ وکيوم

استفاده از پمپ وکيوم در کولر گازی جهت تخليه لوله‌ها و يونيت داخلي از هوا و رطوبت: بعد از نصب لوله‌ها بين يونيت داخلي و خارجي (در اين حالت شيرهاي سرويس بسته است) شيلنگ آبي گيج فشار پايين مانيفولد (گيج دو قلو) را به شير سرويس، شير سه راهه و شيلنگ زرد (شيلنگ وسطي گيج) را به پمپ وکيوم وصل کنيد.

پمپ را به مدت يک ربع تا نيم ساعت روشن کنيد تا عقربه گيج ۳۰ اينچ جيوه (mpa 1) پايين بيايد. سپس شير گيج دو قلو را ببنديد و پمپ را خاموش کنيد. عقربه گيج تا ۵ دقيقه نبايد تغييري داشته باشد، در اين‌صورت وکيوم دستگاه کامل است.

مي‌توانيد ابتدا شير رفت دستگاه را باز کنيد. سپس شير برگشت را و در نهايت شيلنگ‌ها را از شير و پمپ تخليه جدا کنيد. پس از وارد شدن گاز دستگاه به لوله و بستن در پوش شير آلني و سوزني مي‌توانيد در نقاط اتصالي يونيت داخلي و خارجي در دو سر لوله‌ها وجود نشتي‌ها را با استفاده از آب و صابون چک کنيد.

نشت يابي به اين طريق مناسب‌تر و به صرفه‌تر از وضعيتي است که با کپسول گاز مبرد اقدام به نشت يابي مي‌کنيد.

 

نمایندگی تعمیرات و سرویس کولر گازی اسپلیت سامسونگ